Spacerówka dla dziecka może ratunkiem dla wielu rodzin – pomaga na łatwe przewiezienie dziecka, ćwiczenie na ścieżkach w parku lub uchronienie pociechy przed przemęczeniem się podczas dłuższego pobytu poza domem. Brak wiedzy o tym, jak wybrać wózek dziecięcy może sprawić, że będziesz sfrustrowany trudnym do manewrowania urządzeniem, którego złożenie zajmuje zbyt dużo czasu lub waży zbyt dużo, aby wspiąć się z nim po schodach.
Dlatego ważne jest, aby najpierw zdecydować, w jaki sposób chcesz korzystać z wózka i jakie masz potrzeby, a następnie zrobić zakup zgodnie z własnymi wymaganiami. Mając to na uwadze, możesz wybrać wózek z bogatej oferty naszego sklepu, który sprawi, że spędzanie czasu na świeżym powietrzu z dzieckiem będzie łatwe i przyjemne. Dzięki wskazówkom podanym niżej znajdziesz idealny wózek spacerowy dla siebie.
Kiedy można zacząć używać spacerówki?
Zmiana zwykłej gondoli na spacerówkę jest sprawą bardzo indywidualną, ponieważ zależy od naszych potrzeb oraz potrzeb i tempa rozwoju malucha. Nie powinniśmy wprowadzać zmiany przed tym jak maluch będzie już sam swobodnie siedział, najlepiej zrobić to dopiero po 7-8 miesiącu życia. Gdy nasza pociecha zaczyna być coraz bardziej aktywna ruchowo, może samodzielnie siedzieć, a także pragnie odkrywać świat, oglądać co się dzieje podczas spacerów to jest to czas na zmiany. Wózki dla niemowląt nie posiadają pasów bezpieczeństwa i dlatego może być to ryzykowane jeśli podczas spaceru maluch będzie chciał się wychylać. Spacerówki oprócz pasów posiadają wiele innych udogodnień, które docenimy jako rodzic starszego dziecka. Dodatkowo wiele modeli można rozkładać tak, że oparcie opuszcza się do pozycji leżącej, dzięki czemu mamy także sposobność ułożenia maluszka do spania w momencie, gdy poczuje się zmęczony i będzie potrzebować drzemki.
Co warto rozważyć przed zakupem wózka?
Modele wózków dostępne w naszej ofercie są wyselekcjonowane i cieszą się popularnością wśród rodziców. Jednak szeroki wybór wózków może być przytłaczający, dlatego przed zakupem warto rozważyć 5 głównych elementów, aby dobrać sprzęt najlepszy dla Ciebie i Twojej pociechy.
Wiek dziecka
Wiek dziecka jest niezwykle kluczową kwestią podczas doboru sprzętu. Musimy pamiętać o jego wygodzie i bezpieczeństwie. Wózki dla maluszków muszą mieć możliwość rozłożenia oparcia na płasko oraz odpowiedni rodzaj osłony przed słońcem. Wózki dla starszych dzieci powinny mieć nieco inne funkcjonalności jak regulowane oparcie, podnóżek czy też pasy bezpieczeństwa.
Waga wózka spacerowego
Spacerówka w przeciwieństwie do wózka standardowego tzn. głębokiego powinna być lekka. Tego typu wózek powinien wazyć maksymalnie 6-9kg. Warto wziąć pod uwagę, że im lżejszy wózek tym zazwyczaj ma mniej udogodnień, więc wybierz taki, który spełni Twoje potrzeby, a jednocześnie będzie możliwie najlżejszy. Niewielka waga zapewni wygodniejsze wnoszenie wózka po schodach i nie tylko.
Rozmiar po złożeniu
Możliwości składania i rozmiar po złożeniu jest tak samo ważny jak rozmiar rozłożonego sprzętu. Najmniejsze są wózki typu parasolka, ale obecnie jest wiele modelki, które mają możliwość złożenia do niewielkich rozmiarów. Będzie to szczególnie ważne, gdy chcemy wózek przewozić w bagażniku samochodu czy też trzymać go w mniejszym mieszkaniu.
Głębokość i wysokość siedziska
Jako rodzice chcemy zadbać o komfort i wygodę, warto więc wybrać model z siedziskiem, które jest dobrze wyprofilowane, odpowiednio szerokie i głębokie, aby dziecko mogło komfortowo siedzieć, także wtedy, gdy nieco podrośnie. Sprawdź także zagłówek, który zwiększy bezpieczeństwo i umożliwi ewentualną drzemkę.
Oparcie powinno być wzmocnione oraz nie za miękkie, ponieważ ma zapewniać podparcie kręgosłupa i stymulować prawidłową postawę od najmłodszych lat. Możliwość regulacji kąta oparcia to bardzo użyteczna funkcja. Dla bobasów ważna będzie możliwośc ułożenia ich na płasko ze względów ergonomicznych oraz samego faktu, że śpią częściej i dłużej niż starsze dzieci. Dla nich wystarczy, że oparcie będzie miało możliwość cześciowego opuszczenia. Nikt nie lubi spać z głową kołyszącą się na boki lub opadającą, ponieważ nie ma podparcia.
Każdy wózek powienien mieć pasy zabezpieczające, które zapina się w kroku i na ramionach lub tylko w kroku w zależności od wieku dziecka. Powinny mieć możliwość regulacji ich długości. Dobrą opcją jest również pałąk zabezpieczający, najlepiej otulony miękkim obiciem, który zapewni dodatkową ochronę.
Budka
Buda ma za zadanie chronić przed słońcem, wiatrem czy deszczem. Będzie to szczególnie ważne w przypadku maluchów, które leżą. W przypadku starszaków za mała czy też za niska może powodować uczucie dyskomfortu. Jeśli budka nie chroni wystarczająco, dobrze rozważyć dokupienie parasolki.
Podparcie na stopy
Zwróć uwagę na odległość podnóżka od siedziska oraz jego możliwość regulacji. Stopy nie mogą swobodnie zwisać poza wózkiem, a powinny być oparte. Regulowany podnóżek umożliwi wygodne i bezpieczne podróżowanie.
Koła
Wybierając spacerówkę warto wybierać ją w zależności od potrzeb i przeznaczenia. Zastanów się po jakich nawierzchniach będziesz najczęściej się poruszać i w zależności od tego dobierz rodzaj kół.
Wózki dziecięce spacerowe mogą mieć koła pompowane i takie idealnie sprawdzą się na nierównym terenie, ponieważ zapewniają dobrą amortyzację przed drganiami. Z drugiej strony istnieje możliwość ich przebicia. Koła pompowane nadadzą się do jazdy w każdym terenie i ich zaletą jest fakt, że nie można ich przebić. Charakteryzują się też niską wagą i różnymi wielkościami. Niestety nie amortyzują aż tak dobrze wstrząsów.
W wózkach dostępne są koła pojedync
ze lub podwójne. Modele w wersji pojedynczej są lżejsze, natomiast te w podwójnej łatwiej jest sterować i manewrować.
Wózki dziecięce spacerowe
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą uznanych przez wielu rodziców wózków spacerowych w naszym sklepie internetowym. Charakteryzują się wysoką jakością, funkcjonalnością i estetycznym wykonaniem. Powyższe rady powinny ułatwić Państwu dobór odpowiedniego sprzętu. Jeśli jednak mają Państwo jakieś pytania, prosimy o kontakt, a nasi pracownicy udzielą wszelkich potrzebnych informacji.