Koszula ciążowa do karmienia dedykowana jest dla wszystkich kobiet, którym zależy na zapewnieniu wygody przed i po porodzie.

Koszula ciążowa do karmienia rozpinana od samej góry ułatwia dostanie się do piersi. Ważne jest to, aby zapewniała ona komfort w trakcie spania, a także podczas karmienia maluszka. Każda koszula nocna do karmienia dla maluszka to niezbędny element garderoby.

Koszula ciążowa do karmienia na czas porodu i po

Odwiedzając przed porodem szpital, kobiety często mogą usłyszeć, że bawełniana lub bambusowa koszula rozpinana na napy jest czymś wymaganym. Co więcej, warto mieć dwie takie koszule do karmienia. Jedną na czas porodu, drugą po. Przy czym ta pierwsza jest z reguły już nie do odzyskania, wiec nie należy inwestować w drogi model. Ewentualnie, szpital jest w stanie zapewnić taką koszulę, jednak wiele mam przyznało, że w tej nie czuło się komfortowo. Wolały swoją, aby móc poczuć się lepiej. Po porodzie – niezależnie od tego w jaki sposób się on odbył – koszula nocna ciążowa i do karmienia także jest elementem, który zalecany jest dla wszystkich mam. Dlaczego?

Wygodna i koszula nocna ciążowa – zalety jej posiadania

Koszula nocna do karmienia piersią jest elastyczna. Każda z nich jest specjalnie przystosowana do tego, aby nie powodować mocnego nacisku na piersi. Te po porodzie są wyjątkowo wrażliwe, m.in. przez zbierający się w nich pokarm. Koszula nocna dla kobiet w ciąży i po porodzie ułatwia życie nie tylko samym mamom, ale także pracownikom medycznym odpowiedzialnym za kontrolę stanu zdrowia. Pielęgniarka w przypadku CC musi zmieniać opatrunki, a koszula ciążowa i do karmienia ułatwia przedostanie się do rany.

Same kobiety doceniają to, że taka odzież ciążowa ułatwia obsługę maluszka. Tzn. nie trzeba się w całości rozbierać, aby dziecku podać pierś. Wystarczy od góry rozpiąć koszulę i będzie można nowo narodzone dziecko od razu nakarmić. Koszula do karmienia z kopertowym dekoltem zapewnia także młodej mamie więcej intymności.

Koszula ciążowa do karmienia – czy rozmiar ma znaczenie?

Na czas ciąży i w połogu oraz przez kilka kolejnych miesięcy, kobieta chce czuć się tak samo wygodnie, jak wcześniej. Maleństwo, które pojawi się na świecie, jest bardzo ważne. Co jednak nie oznacza, że młode mamy nie chcą czuć się kobieco. Współczesna bielizna ciążowa na szczęście jest to w stanie zapewnić. Workowata odzież dla kobiet w ciąży pozostała wspomnieniem. Teraz każda ciężarna ma szansę na to, aby koszulę dopasować do swoich potrzeb. 

Piękny krój, który pozwala na to, aby swobodnie ukryć ciążowy brzuszek. Do dyspozycji jest wygodny fason, który można dopasować do swoich preferencji. Należy pamiętać także o tym, że zalecane są koszule, których długość sięga minimum do kolan. Panie przyznają, że długa koszula wykonana z odpowiednich materiałów, zapewnia im maksymalny komfort, który w tym wyjątkowym czasie jest tak bardzo potrzebny.

Jaka koszula ciążowa i do karmienia?

Koszula do porodu to niezbędny element wyprawki do szpitala, oprócz szlafroka. Nie ma co zwlekać z jej zakupem i zostawiać tego na ostatnią chwilę, ponieważ nigdy nie można być pewnym tego, kiedy rozpocznie się akcja porodowa.

Decydując się na zakup tego elementu garderoby, należy pamiętać nie tylko o tym, aby zapewniała ona dostęp do piersi. Musi ona także być wykonana z najwyższej jakości materiałów, które nie będą wywoływały żadnych reakcji alergicznych. Wśród najbardziej polecanych dzianin jest bambus, bawełna oraz wiskoza. Może ich cena jest nieco wyższa, ale ich wykonanie zapewnia kobietom większy komfort,  a także trwałość. Będą one także bardziej bezpieczne dla noworodka.

Najlepsze zapięcia to te na napy lub wiązania. Przyszła mama może się nieco denerwować, jeżeli będzie miała do wyboru koszulę z guzikami na pobyt w szpitalu, którą będzie się długo odpinała. To czy koszula będzie miała rękaw, czy też będzie na ramiączkach, uzależnione jest już od jej indywidualnych potrzeb. Duży wpływ na pewno będzie miała na to pora roku.

Aktualnie każda kobieta ma do dyspozycji szeroki wybór garderoby, która pięknie okrywa ciążowy brzuszek. W tak wyjątkowym czasie liczy się przede wszystkim wygoda, która będzie w stanie sprawić, że okres ciąży i połogu, kobiety wspominają miło. Ubrania ciążowe są tak zaprojektowanie, aby móc zapewnić nie tylko komfort. Każda ciężarna przykłada także dużą uwagę do tego, aby czuć się pięknie na każdym kroku. Również w odmiennym stanie.