Okres urodzin dziecka to okazja do kreatywnego spędzenia czasu z przyjaciółmi. Dużą atrakcją są też kolorowe przekąski, dekoracje oraz tort urodzinowy. Jest to też moment celebrowania kolejnego roku życia, osiągnięć oraz ziszczenia się najskrytszych marzeń. Nie ma chyba rodzica, który nie chciałby zorganizować przyjęcia urodzinowego dla dziecka. Najważniejsze w tym wszystkim jest radość solenizanta, więc warto zadbać o to, aby urodziny dziecka były zgodne z jego oczekiwaniami. Uśmiech na małej twarzyczce i łzy radości są najcenniejszym podziękowaniem za poświęcony czas na przygotowania.

Gdzie zorganizować urodziny dziecka?

Urodziny dziecka w domu to bardzo dobry pomysł. Jubilat jest w swoim środowisku, może pochwalić się swoim pokojem, zabawkami i wprowadzić gości do swojego świata. Urodziny w domu sprzyjają również zorganizowaniu ulubionych zabaw z wykorzystaniem obecnych w nim zabawek. Nie każde dziecko marzy o hucznym świętowaniu. Niektóre z nich wolą spędzić ten czas w gronie najbliższej rodziny. Jednakże pomysł na urodziny dziecka w domu dla koleżanek i kolegów, również jest wyjątkową formą spędzenia czasu. Wystarczy kupić dekoracje urodzinowe i przemyśleć motyw przewodni.

Udane przyjęcie urodzinowe może odbyć się także poza domem. Wiele placówek zajmuje się organizacją urodzin. Wśród nich znajdują się sale zabaw i chyba jest to najpopularniejsza forma zorganizowania przyjęcia urodzinowego dla dziecka poza domem. Wybierając takie miejsce nie trzeba martwić się o akcesoria urodzinowe czy dekoracje. Zaproszeni goście mogą do woli korzystać z atrakcji sali zabaw. Niekiedy dodatkową uciechą jest animator, który w oryginalny sposób zaaranżuje zabawy urodzinowe.

Gdzie jeszcze możemy zorganizować niezapomniane przyjęcie? Aktywne urodziny to rewelacyjny pomysł – dzieci kochają ruch. Można pomyśleć o urodzinach na basenie czy w małpim gaju. Niektóre restauracje oferują zorganizowanie urodzin dla dzieci. Opcji jest naprawdę dużo. W zależności od wieku, ale też pory roku, będzie motywowany wybór miejsca.

Urodziny dla dzieci w domu – jak je przygotować?

Urodziny twojego dziecka organizowane w domu wymagają zakupu kilku gadżetów. Ważny jest też motyw przewodni imprezy. Wszystko zależy też czy jest to przyjęcie urodzinowe dla dziewczynki czy chłopca. Wśród dziewczynek króluje motyw księżniczki, wróżki. Chłopcy lubią samochody, ale też dinozaury. W tej kwestii warto zasięgnąć opinii twojej pociechy. Ostatnio bardzo modny jest motyw leśny, gdzie królują różne zwierzęta, elementy flory i kolory ziemi. Tematem przewodnim może być też ulubiona bajka lub bohater. Mając już wybrany temat imprezy urodzinowej można przejść do zakupu gadżetów na urodziny. Na liście nie może zabraknąć:

 • balonów
 • girlandy
 • serwetek
 • czapeczek
 • świeczki

Balonów koniecznie musi być dużo. Ich kolor musi być zgodny z motywem przewodnim. Dla przykładu: bazując na temacie oceanu, rybek i innych oceanicznych stworzonek, można pomyśleć o balonach turkusowych, niebieskich lub granatowych. Mogą też nawiązywać do koloru bohaterów imprezy – pomarańczowe balony, jak rybka Nemo. Balony można powiesić pod sufitem lub na oknie. Nie może też zabraknąć balonu z cyfrą ukończonych lat. Kolorowe serwetki muszą nawiązywać kolorystycznie do reszty dekoracji. Czapeczki także są dużą atrakcją dla dzieci. Można też pokusić się o trąbki urodzinowe.

Nie można też zapomnieć o zaproszeniach urodzinowych. Z powodzeniem możemy wykonać je samemu, nawet z pomocą jubilata.

Gry i zabawy urodzinowe to kolejny obowiązkowy element przyjęcia. Dzieci nie mogą się nudzić i trzeba pomyśleć o kreatywnie spędzonym czasie. W okresie wiosenno-letnim zabawy można przenieść do ogrodu lub na taras. Aczkolwiek nie mając takiej możliwości większość z nich może odbyć się w zamkniętym pomieszczeniu. Oto kilka propozycji:

 • układanie puzzli
 • kalambury – odgadywanie bohaterów bajek
 • zgadnij co jest w pudełku, wkładając tylko rękę
 • kto doniesie jajko do mety na łyżce
 • gra z wykorzystaniem piłki
 • malowanie twarzy
 • wspólne malowanie plakatu
 • rozbijanie piniaty z cukierkami
 • gry planszowe

Doskonały pomysł na prezent dla dziecka

Pozostaje jeszcze kwestia upominku dla malca. Dzień urodzin to czas na spełnianie życzeń jubilata. Każde dziecko ma inne upodobania i marzy o czymś od dawna. Samo przyjęcie jest dużą atrakcją, lecz prezenty są jego nieodłącznym elementem. Umówmy się, które dziecko nie lubi dostawać niespodzianek? Warto więc sprawdzić o czym marzy maluch. Nie musi to koniecznie być coś materialnego. W ramach prezentu można zaprosić dziecko na wycieczkę np. do zoo, gdy kocha zwierzęta, albo do wesołego miasteczka. Radzimy unikać typowo elektronicznych gadżetów, które nieodpowiednio stosowane mają negatywny wpływ na rozwój dziecka. Jest też zależne od jego wieku, jednakże do 10 roku życia warto darować sobie tablety i smartfony:-)W takim wypadku co warto kupić\dać dziecku na urodziny? Fajnie sprawdzą się gry planszowe i puzzle, które mogą zaangażować całą rodzinę do zabawy. Dla miłośników rysunku sprawdzą się zestawy kredek, mazaków, sztalugi itd. Wspierając aktywność malca można podarować mu rower, hulajnogę, wrotki czy rolki. Książki to zawsze dobry pomysł na prezent. Najważniejsze jest to, aby dowiedzieć się, co jest w gestii zainteresowań dziecka. Wtedy będzie łatwiej wybrać coś dla niego na prezent.