Tatuaż rodzinny to ozdoba, które połączy miłość do tatuaży z miłością do najbliższych. Ważne dla rodziny symbole, daty czy słowa nadadzą wzorowi głębokie, personalne znaczenia. Dzięki nim tatuaż będzie nie tylko pięknym ornamentem, ale też znakiem bliskości i czułości. Sprawdź, jakimi wzorami warto się zainspirować, wybierając tatuaż rodzinny.

Dla wielu osób tatuaż rodzinny to coś specjalnego, dowód uczucia i ważności najbliższych krewnych w życiu. Warto odróżnić go wizualnie od innych projektów i nadać mu specjalne znaczenie. Dzięki temu w każdej sytuacji można czuć bliskość ukochanej rodziny – nawet mieszkając na innym kontynencie. To wspaniały symbol więzi i wsparcia.

Tatuaż rodzinny – sposób na okazanie miłości do rodziny

Tusz zostaje na zawsze, dlatego wyrażenie miłości poprzez tatuaże zarezerwowane jest dla wyjątkowych ludzi. Wiele osób decyduje się na specjalny tatuaż, którym podkreślą swoją więź z rodzeństwem lub ukochanymi rodzicami. Utrwalony na skórze wzór ukazuje uczucie, które łączy najbliższych i pozwala zawsze mieć ich przy sobie.

Tatuaże rodzinne łączą nie tylko rodzinę „z urodzenia”, ale też tą z wyboru: męża i żonę, najbliższych przyjaciół, „przyszywane” ciocie i wujków. Każdy bliski naszemu sercu człowiek może zostać częścią nas samych, pojawiając się na tatuażu. Liczne salony specjalizują się w tatuażach rodzinnych i udostępniają w swoich wzornikach propozycje takich ozdób. Oczywiście możliwe też jest całkowite spersonalizowanie rysunku poprzez tworzenie portretów, dodawanie dat i imion czy nawet projektowanie indywidualnych wzorów. Jest w czym wybierać!

Wyjątkowa ozdoba i dużo miłości

Tatuaż rodzinny to wyjątkowa ozdoba, która pozostanie z nami pomimo przemijającego czasu. W piękny sposób pozwoli uwiecznić ulotne momenty: stópki nowo narodzonego dziecka, chwile spędzone z najbliższymi czy wreszcie zmarłych członków rodziny. Będzie stanowić symbol bliskości: dla jednych oczywisty, na przykład przy tatuażach z imionami i datami urodzin, dla innych bardziej subtelny, przedstawiający przedmiot ważny dla całej rodziny.

Rodzinne tatuaże – pomysły i wzory

Odkąd tatuaż rodzinny stał się popularny, w internecie krąży wiele propozycji pięknych wzorów i pomysłów, jak stworzyć własny. Decydując się na tusz, można wziąć za przykład istniejące, uniwersalne propozycje albo z pomocą wyobraźni własnej i najbliższych zaprojektować jedyny w swoim rodzaju obrazek.

Wzory tatuaży rodzinnych

Wybierając tatuaż rodzinny, warto zdecydować się na tatuaż przedstawiający ważny element naszego życia. Może to być coś bardzo indywidualnego i ważnego dla Twojej rodziny, jak na przykład ważne dla wszystkich daty. Jednocześnie, warto zainteresować się też bardziej uniwersalnymi propozycjami, które z małymi zmianami dopasują się do naszych oczekiwań. Jaki więc wzór wybrać?

Popularnym motywem tatuaży rodzinnych jest drzewo, symbolizujące stałość rodziny lub jej liczne, lecz wciąż blisko związane ze sobą odgałęzienia. Jego sylwetkę można wykonać na tysiąc sposobów: geometryczne kształty, klimatyczne zarysy nagich gałęzi, bujne zielone liście… Dzięki temu projekt, chociaż oparty na popularnym motywie, będzie bardzo indywidualny. Można do niego dodać także napisy i imiona najbliższych, na przykład umieszczając je na gałęziach.

Jeśli zależy Ci na uwiecznieniu ważnej daty, warto wykorzystać pomysł z kartami do gry. Zaaranżowane w ciekawy sposób mogą przedstawić na przykład rok narodzin dziecka lub odejścia kogoś starszego. A może w Twojej rodzinie ważna jest jakaś liczba, na przykład numer rodzinnego domu? Z pomocą kart do gry przedstawisz go w oryginalny i nieoczywisty sposób.

Słonie symbolizują trwałość pamięci, więc idealnie wpasują się w tatuaż robiony z myślą o kimś ważnym. Jeśli do tego pomyślimy o uroczym zwyczaju słoniątek chodzących za matkami, trzymając trąbami ich ogony – wzór dla upamiętnienia nowych członków rodziny gotowy! Z czasem, jeśli rodzina będzie się powiększać, można dodawać kolejne słoniątka. Taki tatuaż chwyta za serce.

Dla osób, które przy projektowaniu rodzinnego tatuażu chcą wykazać się kreatywnością, również znajdą się pomysły. Ozdobne inicjały czy stylizowane pierwsze litery najbliższych osób będą eleganckie i nierzucające się w oczy. Świetnym pomysłem może być też zaproszenie ukochanych do pomocy: jeśli każdy narysuje gwiazdkę, tatuator odwzoruje je na skórze jako niepowtarzalną konstelację, łączącą style i osobowości wszystkich członków rodziny.

Ozdoba dla każdego bliskiego członka rodziny

Idealny tatuaż rodzinny będzie nie tylko ozdobą, ale też symbolem naszych bliskich relacji. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na ogólny wzór, czy uwiecznienie na nim konkretnych członków rodziny, zajmie specjalne miejsce w naszym sercu. Jeśli zaś wszyscy członkowie rodziny są fanami zdobienia skóry, może warto pomyśleć o zrobieniu tatuażu rodzinnego grupowo? Patrząc na symbol wspólnej bliskości i mając świadomość, że inni również mają go na swojej ręce czy nodze, możemy tym mocniej poczuć nierozrywalną rodzinną więź.

Tatuaż rodzinny – pamiętaj o swoich bliskich

Zrobienie tatuażu to dla wielu osób poważna decyzja. Tatuaż rodzinny to wyjątkowy rodzaj ozdoby, który przemieni ozdobny atrament na skórze w coś wyjątkowego i cennego. Świadczy nie tylko o guście, ale przede wszystkim o więzi i bliskości, jaką stworzyliśmy z naszą rodziną. Pozwoli też pamiętać osoby, które odeszły lub podążyły własną drogą i zawsze mieć przy sobie wyjątkową pamiątkę wspólnej przeszłości.